Β΄ΦΑΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΚΟΙΝΩΦΕΛΟΥΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΣΕ 34 ΔΗΜΟΥΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ.
107 θέσεις κοινωφελούς εργασίας διάρκειας 8μηνών στο Δήμο Χαλκηδόνος (βασει του % ανεργίας στο Δήμο μας σύμφωνα με τα τηρηθέντα από τον ΟΑΕΔ στοιχεία).
Οι προσλήψεις θα γίνουν σε 2 φάσεις. Η 1η περίοδος αφορά σε 44 θέσεις και η 2η περίοδος (μετά από σχετική ανακοίνωση του Υπουργείου Εργασίας & του ΟΑΕΔ) σε 63 θέσεις ανάλογων ειδικοτήτων.

1η φάση προσλήψεων: Υποβολή αιτήσεων από τη Δευτέρα 3 Οκτωβρίου έως και την Πέμπτη 13 Οκτωβρίου.
Την προκήρυξη μπορείτε να την δείτε εδώ: http://www.oaed.gr/-/programma-koinophelous-charaktera-se-3…
koin_a_xalk
H υποβολή θα γίνει αποκλειστικά με ηλεκτρονικό τρόπο στην ιστοσελίδα του ΟΑΕΔ και ως πιστοποιημένοι χρήστες των ηλεκτρονικών υπηρεσιών με τη χρήση των κωδικών πρόσβασης (ονομασία χρήστη & συνθηματικό).
“Ανοιχτή” η συμβουλευτική στο Δήμο μας
Με στόχο την εξυπηρέτηση των ενδιαφερομένων δημοτών, οι συμβουλευτικοί σταθμοί του Δήμου Χαλκηδόνος θα είναι ανοιχτοί από τις 9πμ έως τις 5μμ, καθημερινά, προκειμένου να βοηθούν όσους επιθυμούν στη συμπλήρωση της αίτησης. Συγκεκριμένα:
Πληροφορίες: κα Σταυρακάκη Βαρβάρα
Δευτέρα-Τετάρτη στο Δημοτικό Κατάστημα της Γέφυρας (1ος όροφος), Τηλ.: 2310715971, 2310715241
Πέμπτη-Παρασκευή στο ΚΑΠΗ Κουφαλίων (ισόγειο), Τηλ.: 2391051293
Οι ενδιαφερόμενοι πρέπει να έχουν μαζί τους τον κλειδάριθμο του ΟΑΕΔ, ΑΦΜ, ΑΜΚΑ, καθώς και τα αντίστοιχα στοιχεία συζύγου και ανήλικων τέκνων.
Καλή επιτυχία!