Ανακοινώνεται ότι μετά τις τελευταίες εργασίες αποκατάστασης των βλαβών υδροδότησης και θέρμανσης, είναι έτοιμα για λειτουργία τα Νηπιαγωγεία Ακροποτάμου και Ξηροχωρίου.
Οι μαθητές του Νηπιαγωγείου Καστανά θα πραγματοποιήσουν τα μαθήματά τους στην αίθουσα του παλιού Δημοτικού Σχολείου Καστανά (χρησιμοποιείται από τον Πολιτιστικό Σύλλογο) έναντι του Νηπιαγωγείου, ενώ οι μαθητές του Γυμνασίου Βαθυλάκκου θα πραγματοποιήσουν και αύριο Παρασκευή 20/1/ τα μαθήματά τους στις κενές αίθουσες του Δημοτικού Σχολείου Βαθυλάκκου.
Κατά τα λοιπά, όλα τα υπόλοιπα σχολεία και οι Παιδικοί Σταθμοί του Δήμου θα λειτουργήσουν κανονικά, εφόσον οι απαιτούμενες ενέργειες για την αποκατάσταση των βλαβών, οι οποίες παρουσιάζονταν μέχρι πρότινος, έχουν γίνει σε μεγάλο βαθμό από τα συνεργεία.

Γραφείο Τύπου Δήμου Χαλκηδόνος