ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σύμφωνα με πρόσφατο δελτίο καιρού της ΕΜΥ και μετά από επικοινωνία που είχαμε με την Αυτοτελή Διεύθυνση Πολιτικής Προστασίας, το φαινόμενο της έντονης χιονόπτωσης φαίνεται πως απόψε θα παρουσιάσει ύφεση.
Σύμφωνα με την υφιστάμενη κατάσταση δεν παρουσιάζονται προβλήματα σε όλη την επικράτεια του Δήμου Χαλκηδόνος, ενώ ομαλά πραγματοποιούνται οι μετακινήσεις στα οδικά και επαρχιακά δίκτυα.
Ως εκ τούτου, σύμφωνα με τα μέχρι τώρα δεδομένα, ανακοινώνεται ότι όλες οι Σχολικές Μονάδες του Δήμου μας θα είναι ανοιχτές, αύριο, Τρίτη 27 Φεβρουαρίου 2018.
Σε περίπτωση, όμως, έκτακτης επιδείνωσης του καιρού, θα εκδοθεί νέα ανακοίνωση, μετά από αξιολόγηση των συνθηκών.
Υπενθυμίζουμε, τέλος, τις οδηγίες από την Πολιτική Προστασία και την ΔΕΥΑ Χαλκηδόνος.