Τα ονόματα των οκτώ Αντιδημάρχων (εκ των οποίων οι δύο άμισθοι) και τις επί μέρους αρμοδιότητές τους, ανακοίνωσε ο Δήμαρχος Χαλκηδόνος, Σταύρος Αναγνωστόπουλος.

Η θητεία των Αντιδημάρχων ξεκινά την 1η Ιανουαρίου 2024 και ισχύει έως 31 Δεκεμβρίου 2024.

Οι Αντιδήμαρχοι

1. Ζήσης Βαϊνάς, Αντιδήμαρχος Τεχνικών Έργων, Πολιτικής Προστασίας και κατά τόπο ΔΕ Χαλκηδόνος.
  2. Διαμαντής Διαμαντής, Αντιδήμαρχος Κοινωνικής Μέριμνας και Πολιτισμού.
  3. Μενέλαος Κορδονούρης, Αντιδήμαρχος Καθαριότητας, Ανακύκλωσης και Πρασίνου.
  4. Χαράλαμπος Κυριακίδης, Αντιδήμαρχος Τοπικής Επιχειρηματικότητας, Οικονομικής και Αγροτικής Ανάπτυξης.
  5. Μαρία Κωστοπούλου, Αντιδήμαρχος Παιδείας και κατά τόπο ΔΕ Αγίου Αθανασίου.
  6. Ανδρέας Οκλαλιώτης, Αντιδήμαρχος (άμισθος) Αθλητισμού και Νέας Γενιάς.
  7. Γιώργος Παπαχρηστούδης, Αντιδήμαρχος Διοικητικών, Οικονομικών Υπηρεσιών και κατά τόπο ΔΕ Κουφαλίων.
  8. Ευστράτιος Πιτίκης, Αντιδήμαρχος (άμισθος) Περιβάλλοντος και Εξοικονόμησης Ενέργειας.

Ο Δήμαρχος Χαλκηδόνος ευχήθηκε καλή δύναμη και επιτυχία σε όλους, “ώστε να έχουμε μια δημιουργική και αποτελεσματική θητεία, για να ανεβάσουμε ακόμη ψηλότερα τον Δήμο Χαλκηδόνος”. “Θα εργαστούμε σκληρά, συνεπείς στις δεσμεύσεις που έχουμε αναλάβει απέναντι στους συμπολίτες μας. Θα δουλέψουμε ομαδικά και συντονισμένα. Πιστεύω στις ικανότητες των συνεργατών μου και είμαι σίγουρος ότι όλοι μαζί θα πράξουμε ό,τι είναι δυνατόν για ένα καλύτερο αύριο για τα παιδιά μας. Συνεχίζουμε με το ίδιο όραμα και τον ίδιο στόχο: να παρέχουμε έργα και υπηρεσίες που αξίζουν στους Δημότες μας”, δήλωσε ο κ. Αναγνωστόπουλος.