Εθιμοτυπική επίσκεψη στον Δήμαρχο Χαλκηδόνος, Σταύρο Αναγνωστόπουλο, πραγματοποίησε ο νέος Διοικητής του Συγκροτήματος Στρατηγικών Μεταφορών, Ταξίαρχος, Σωτήρης Ταβουλάρης.

Ο Δήμαρχος συνεχάρη τον νέο Διοικητή για την ανάληψη των καθηκόντων του και τον διαβεβαίωσε ότι από την πλευρά της Διοίκησης του Δήμου υπάρχει η πρόθεση να συνεχιστεί η αγαστή συνεργασία που χαρακτηρίζει τις σχέσεις των δυο πλευρών.

Ακολούθησε ένας γόνιμος διάλογος για την ουσιαστική στήριξη που παρέχει το δυναμικό του Συγκροτήματος στον Δήμο και ευρύτερα στην περιοχή.

Στη συνάντηση παρευρέθηκαν επίσης ο Αντιδήμαρχος Τεχνικών Έργων, Ζήσης Βαϊνάς, ο Αντιδήμαρχος Καθαριότητας και Πρασίνου, Μενέλαος Κορδονούρης και ο Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου Γαβριήλ Ταχτατζόγλου.