Με την ευκαιρία έναρξης των Πανελλαδικών Εξετάσεων ο Δήμαρχος Χαλκηδόνος, Σταύρος Αναγνωστόπουλος εκφράζει τις ευχές του για καλή επιτυχία σε όλους τους μαθητές και όλες τις μαθήτριες του Δήμου.

“Αγαπητές μαθήτριες και αγαπητοί μαθητές, σας εύχομαι ολόψυχα καλή δύναμη και καλή επιτυχία!

Οι Πανελλαδικές εξετάσεις είναι μία από τις πρώτες δοκιμασίες που καλείστε να αντιμετωπίσετε στη ζωή σας, αλλά εφοδιασμένοι με επιμονή, υπομονή και αισιοδοξία η προσπάθειά σας είμαι σίγουρος ότι θα έχει το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα.

Μπροστά σας ανοίγονται νέοι δρόμοι.

Όπως μπορείτε να κερδίσετε τη μάχη των πανελλαδικών εξετάσεων, θα νικήσετε σε πολλές μάχες στη ζωή σας.

Ανεξάρτητα όμως από το αποτέλεσμα, εμείς είμαστε περήφανοι για όλους εσάς, γιατί προσπαθήσατε με όλες σας τις δυνάμεις, μείνατε συγκεντρωμένοι και είσαστε ήδη νικητές!

Συνεχίστε να διεκδικείτε τα όνειρά σας με εμπιστοσύνη στις δυνάμεις σας και να είστε σίγουροι ότι οι προσδοκίες και οι στόχοι σας θα πραγματοποιηθούν σε όλα τα επίπεδα.

Στους γονείς και τους καθηγητές, που βρίσκονται πάντα αρωγοί στο πλευρό των παιδιών εκφράζω τις ειλικρινείς μου ευχές για ένα αποτέλεσμα που θα ανταμείψει τους κόπους και τις προσπάθειες όλων”.