Με την ευκαιρία έναρξης των Πανελλαδικών Εξετάσεων ο Δήμαρχος Χαλκηδόνος, Σταύρος Αναγνωστόπουλος εκφράζει τις ευχές του για καλή επιτυχία σε όλους τους μαθητές και όλες τις μαθήτριες του Δήμου.

“Σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες του Δήμου μας, που συμμετέχουν στις Πανελλαδικές Εξετάσεις, εύχομαι από καρδιάς κάθε επιτυχία.

Οι εξετάσεις αυτές  ίσως είναι το πιο δύσκολο και απαιτητικό στάδιο της μαθητικής σας ζωής, για το οποίο έχετε προετοιμαστεί και έχετε προσπαθήσει τα προηγούμενα χρόνια. Και είμαι βέβαιος ότι με πίστη στις δυνάμεις σας θα πετύχετε την εισαγωγή σας στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση.

Aνεξάρτητα, ωστόσο, από το αποτέλεσμα, οι πανελλαδικές εξετάσεις είναι μόνο ένα βήμα στη ζωή σας και όχι το τέλος του ταξιδιού. Κάθε αποτυχία είναι ένα μάθημα και κάθε επιτυχία ένα βήμα προς τους στόχους σας.

Συνεχίστε, λοιπόν, να δίνετε τον καλύτερο εαυτό σας, να στοχεύετε ψηλά και να κυνηγάτε με πάθος τα όνειρά σας.

Καλή δύναμη σε όλες και σε όλους σας. Καλή δύναμη στους γονείς και στους καθηγητές σας, που μοιράζονται και στηρίζουν την προσπάθειά σας”.