ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
«Συνεχίζονται οι διαδικασίες για τη σύνδεση περιοχών του Δήμου Χαλκηδόνος με το δίκτυο του φυσικού αερίου-Α Φάση»
Συνεχίζονται οι διαδικασίες για τη σύνδεση περιοχών του Δήμου Χαλκηδόνος με το δίκτυο φυσικού αερίου που αφορούν στην Α Φάση εκτέλεσης του έργου.
Η εκτέλεση των εργασιών αναμένεται να ξεκινήσει σύντομα από την ΕΔΑ ΘΕΣΣ στις περιοχές της Δυτικής Θεσσαλονίκης και συγκεκριμένα των Κουφαλίων και της Νέας Μεσήμβριας του Δήμου Χαλκηδόνος.
Πρόκειται για ένα έργο ιδιαίτερα σημαντικό, τόσο για την εξυπηρέτηση των κατοίκων όσο και για το περιβάλλον, ενώ στο σχεδιασμό της Διοίκησης είναι να υπάρχουν νέες επεκτάσεις αγωγών σε άλλες περιοχές του Δήμου Χαλκηδόνος, σύμφωνα πάντοτε με το ενδιαφέρον των δημοτών και τις αιτήσεις που κατατίθενται.
Υπενθυμίζεται ότι οι δημότες μας μπορούν ακόμη να υποβάλλουν τις αιτήσεις τους:

1. Στο Δημαρχείο Χαλκηδόνος στα Κουφάλια (όπου θα προμηθευθείτε το έντυπο)
  2. Μέσω emailστη διεύθυνση: genikos.xalk@nsyzefxis.gov.gr
  3. Δια της ιστοσελίδας της ΕΔΑ ΘΕΣΣ www.edathess.gr

Σημειώνεται ότι υπάρχει πλήρης απαλλαγή από τα τέλη σύνδεσης.
Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να λάβετε στο τηλεφωνικό κέντρο της ΕΔΑ Θεσσαλονίκης 11150.

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΔΗΜΟΥ ΧΑΛΚΗΔΟΝΟΣ